Motylki

Szanowni Rodzice Grupy Młodszej MOTYLKI!

W związku z pozytywnym wynikiem testu COVID – 19 u jednego z pracowników przedszkola i po wydaniu opinii przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaworznie grupa młodsza „Motylki” przechodzi na nauczanie zdalne w dniach 24.01. – 28.01. 2022 r (poniedziałek – piątek). Nauczanie zdalne będzie odbywało się na platformie Ms Teams w godzinach uzgodnionych z nauczycielami grupy. Zajęcia z j. angielskiego i religii będą odbywać się w czasie rzeczywistym, ponieważ nauczyciele mają zajęcia też w szkole podstawowej. (J. angielski – wtorek, czwartek – godz. 10.00; religia – środa- piątek 13.30). Zajęcia z logopedii będą dla całej grupy w czwartek i piątek.

Dzieci, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem objęte są kwarantanną w okresie 24.01. – 30.01.2022 r.

Grupa młodsza „Motylki”

Nauczyciele:

mgr Katarzyna Tarka
mgr Monika Kafel

mgr Ewa Wierzbicka (j. angielski – wtore, czwartek, godz. 10.00)

pomoc nauczyciela: Barbara Pieczara

woźna oddziałowa: Zofia Sierszecka

Bogusława Seremet – religia (środa, piątek: 13.30 – 13.45)

Oddział pracuje w godzinach: 6.30 – 16.00

Dzieci są jak motyle na wietrze.

Niektóre potrafią latać wyżej, niż inne,

ale każde z nich lata najlepiej jak może…

Każde jest inne.

Każde jest wyjątkowe.

Każde jest piękne.

• Obecnie grupa liczy 25 dzieci.
  • Pracujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego „Od przedszkolaka do pierwszaka” wydawnictwa WSiP, Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli  i oddziałów przedszkolnych.

oraz programach własnych promujących kompetencje z dziedziny fizyki: „Fizyka dla smyka” , bezpieczeństwo i zdrowie „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak” i czytelnicze „Czytankowo”(Programy własne w zakładce DOKUMENTY)

Książki z których korzystamy to:
 „Tropiciele” – wydawnictwo „WSiP”

Roczny plan pracy i zadania wychowawczo – dydaktyczne i profilaktyczne na rok szkolny 2021/2022

1. „Jestem bystrzakiem przedszkolakiem” – rozwijanie i wspieranie rozwoju intelektualnego. Kontynuacja programu „Czytankowo”, opracowanie nowego programu własnego „Fizyka dla smyka”.
  2. „Zdrowa profilaktyka bezpiecznego smyka” – utrwalanie zasad zachowania w różnych sytuacjach; kontynuacja programu własnego  „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak” . Popandemiczna arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego – udział w ogólnopolskim projekcie „Kreatywne prace plastyczne” .

2019-Kącik Przyrody  w grupie Motylki: